З метою відзначення утворення у 2022 році 90-річчя утворення Одеської області, в рамках тижня історії, в Багатянському закладі загальної середньої освіти було організовано та проведено учнівську конференцію учнівської молоді «Скарбнички мого краю».
27 лютого 1932 року була утворена Одеська область. З цієї нагоди учні Багатянського ЗЗСО представили аудиторії дослідницькі роботи, які супроводжувались презентаціями.
Конференцію відкрила учениця 7- Б класу Дімова Анастасія з доповіддю «90-річний шлях Одещини - досягнення та перспективи розвитку» (кер. вчитель історії Генова Н.Г.). Анастасія розповіла про етапи становлення Одеської області, про цікаві факти з часів заснування Одеської області, адміністративний устрій, про особливості географічного розташування регіону. Цікавою стала розповідь учениці про туристичний потенціал Одеської області.
Другу доповідь, яку прослухали учасники та учні 10 класу, захистив учень 7- б класу Терпан Ярослав «Становлення села Багате» (кер. вчитель історії Генова Н.Г.). Доповідь виявилась дуже цікавою, оскільки мова йшла про рідне село, про його історію та супроводжувалась документальними фото. Перша назва села Багате – Дулукиной і перша згадка документальна датується 1791 роком жили тут українці та молдовани, а в 1806 році оселилася велика група болгар, яка зуміла зберегти свою етнічність до сьогодні.
Гержик Денис виступив з доповіддю «Історія болгар нашого краю» (кер. вчитель історії Лупу А.П.) та розповів про етапи заселення Одещини болгарами, про їх культуру, побут, одяг, традиційні свята, тощо.
Обрані теми є актуальними, оскільки цей рік особливий для України, бо виповнилось 30 років від дня здобуття Незалежності нашої держави та 90 років виповнюється з дня створення Одеської області. А основне завдання молоді - не забувати та знати історію рідного краю, своїх героїв, а також досліджувати роботу тих, хто працює в країні та інформує світ про те, які талановиті люди живуть та працюють в Україні.
Каламан Анастасія, учениця 10 класу презентувала доповідь на тему «Поети села Багате» (кер. вчитель історії Генова Н.Г.) та розповіла про біографічні сторінки, творчий шлях відомих поетів, яких пов’язує село Багате. Це Володимир Рева та Оксана Картелян. Анастасія продемонструвала на екрані поетичні збірки та рядки найкращих творів поетів.
Шишман Ангеліна учениця 9-Б класу завершила конференцію своїм виступом на тему «Художники села Багате» (кер. педагог-організатор Дамаскін Ю.А.). Розповіла про життєвий шлях, творчі досягнення та роботи художників, що народилися та навчалися в селі Багате це Мінженер Валерій Іванович та Сапунжи Галина Іванівна.
В завершені всі учасники переглянули український фільм про Валерія Івановича в рамках проекту «Відтінки України». «Відтінки України» — цикл документальних сторітелінгових (сторітеллінг – це творча розповідь) відеоісторій про національні спільноти та корінні народи України. Проєкт розкриє глядачам мультикультурність країни, унікальні таланти людей, які мешкають у різних куточках нашої держави. Герої говорять і державною українською, і мовою своєї національної спільноти, зберігають традиції своїх предків і шанують культуру всієї України.
https://suspilne.media , https://www.youtube.com/watch?v=P63Mz5h6cw8&ab_channel=%D0%A1%D1%83%D1%81%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B5%D0%9A%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0